Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zespół Szkół Niepublicznych

Sukces lekkoatletów – I miejsce w Powiecie Żnińskim

Utworzono dnia 16.06.2023
Reprezentacja uczniów naszej szkoły aż 14 razy stawała na podium podczas XII Mistrzostw Powiatu Żnińskiego w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych. Mistrzostwa przeprowadzone zostały na stadionie Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 6 czerwca 2023 r. Uroczystego otwarcia dokonał kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Lokalnego Starostwa Powiatowego w Żninie Łukasz Kwiatkowski.
W zawodach startowało siedem szkół
z Powiatu Żnińskiego. Drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach biegowych: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m dziewcząt, 1000 m chłopców, sztafeta 4 x 100 m oraz dwóch konkurencjach technicznych: skok w dal i pchnięcie kulą. Ekipa naszej szkoły wystąpiła w składzie: Tomasz Pilch, Miłosz Pilch, Kewin Lebert, Wiktor Krajewski, Maciej Danelski, Dawid Kokocha, Szymon Ertman, Marcin Klinger, Dominik Wiater, Wiktor Rachel, Kacper Kotlarek, Julia Waszak, Anna Marszałek, Hanna Bartnikowska, Daria Nawrocka, Zuzanna Rucińska, Natasza Korbal, Zuzanna Tyranowska, Weronika Kruszelnicka, Paulina Stępień, Julia Stachowiak, Wiktoria Nyka.
W klasyfikacji generalnej mistrzami powiatu zostali uczniowie gąsawskiej szkoły. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, dla szkoły został przekazany czek w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego, statuetka oraz dyplom.
Podsumowania lekkoatletycznych zmagań i wręczenia nagród dokonali Starosta Powiatu Żnińskiego Zbigniew Jaszczuk i wicestarosta Andrzej Hłond.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły, sportową postawę i zaangażowanie podczas zawodów. Bez Was nie udałoby się osiągnąć tak wielkiego sukcesu.
5 miejsce – Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp. – 58 punktów
6 miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Barcinie i Zespół Szkół Branżowych i Ogólnokształcących w Łabiszynie – 13 punktów

Utworzono dnia 16.06.2023, 17:10