Uczniowie piątej klasy Technikum Rolniczego w ZSN w Gąsawie uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez Inspektorów PIORiN – Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Bydgoszczy – oddział w Żninie.
W szkoleniu połączonym z dyskusją poruszono, między innymi, następujące zagadnienia:
1. Zadania PIORiN – nadzór, kontrole, certyfikacja, pobór prób,
2. Wymagania dotyczące materiału siewnego roślin rolniczych - etykiety,
3. Wymagania dotyczące materiału sadzeniowego ziemniaka – organizmy kwarantannowe,
4. Zdrowotność roślin ozdobnych,
5. Bezpieczne stosowanie ŚOR – Środków Ochrony Roślin,
6. Ewidencja ŚOR i kontrole,
7. Dobre praktyki rolnicze wg PIORiN.
Szkolenie przeprowadzili Inspektorzy PIORiN:
1. Cezary Myszkowski - kierownik żnińskiego oddziału PIORiN,
2. Halina Stępień - nadzór fitosanitarny,
3. Tatiana Przybylska - nadzór fitosanitarny,
4. Katarzyna Bachan - ochrona roślin i nawozy,
5. Radosław Dudek - nasiennictwo.
Bardzo dziękujemy szkolącym za poświęcony czas, profesjonalizm oraz przekazanie młodzieży teoretyczno-praktycznego spojrzenia na zaprezentowane zagadnienia.