• Aktualności

  • Aktualności

        • 20sty2026
          • Zagraniczny staż zawodowy w Niemczech – seminarium na zakończenie stażu dla I grupy uczestników
            • Zagraniczny staż zawodowy w Niemczech – seminarium na zakończenie stażu dla I grupy uczestników

              Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu jest w trakcie realizacji projektu zagranicznego stażu zawodowego w Niemczech.

              Projekt pod nazwą „Kształcenie zawodowe w rolnictwie – staż w gospodarstwach rolnych Dolnej Saksonii"  jest realizowany na zasadach Programu Erasmus+ i został dofinansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS), którego realizacja przewidziana jest na lata 2021-2027 – projekt nr FERSVET 2023-1-PL01-KA122-VET-000146949.

              Partnerem Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w realizacji projektu jest Niemiecki Ośrodek Szkoleniowy dla Techniki Rolniczej Deula w Nienburgu.

              Projekt jest realizowany dla dwóch grup uczestników. Pierwsza grupa 9 stażystów odbyła staż zawodowy w okresie od dnia 25 czerwca do dnia 21 września 2024 roku. Natomiast druga grupa uczestników odbędzie staż zawodowy w miesiącu maju 2025 roku. Projekt przewiduje wyjazd na zagraniczny staż zawodowy grupy 30 stażystów i w związku z tym w miesiącu maju wyjedzie do Niemiec kolejna grupa 21 uczestników

              W dniu 24 kwietnia 2025 roku Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu zorganizowało seminarium, na którym podsumowano staż zawodowy odbyty przez pierwszą grupę uczestników. Seminarium odbyło się w siedzibie Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu. Uczennice tej szkoły również uczestniczyły w stażu zawodowym.

              Udział w stażu zawodowym wzięło 9 uczennic i uczniów z następujących szkół rolniczych: Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu – 3 stażystki, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu – 3 stażystów i Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie – 3 stażystki.

              Pierwszy etap stażu zawodowego to kilkudniowe szkolenie wprowadzające w Niemieckim Ośrodku Szkoleniowym dla Techniki Rolniczej Deula w Nienburgu. Podczas pobytu w Nienburgu stażyści mieli zajęcia w zakresie obsługi maszyn rolniczych, bezpieczeństwa i higieny pracy, produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz zajęcia z języka niemieckiego.                                                                                         

              Kolejny etap stażu zawodowego to wyjazd na trzymiesięczne szkolenie praktyczne w licencjonowanych gospodarstwach szkoleniowych, bezpośrednio przy produkcji rolnej. Podczas stażu uczestnicy wzięli udział w grupowych wyjazdach edukacyjno-kulturowych do Auto Stadt w Wolfsburgu oraz parku rozrywki w miejscowości Soltau.

              W trakcie stażu zawodowego uczestnicy mieli zagwarantowane:

              1. Zakwaterowanie i pełne wyżywienie – stażyści mieszkali w rodzinach niemieckich rolników na prawach domownika;
              2. Kieszonkowe w wysokości 300 euro miesięcznie;
              3. Ubezpieczenie od chorób i następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od odpowiedzialności cywilnej.
              4. Premię w wysokości 300 euro na zakończenie stażu zawodowego.

               

              Udział w seminarium wzięli: wicedyrektor szkoły Łukasz Szymkowiak, przedstawiciele Towarzystwa Umiejętności Rolniczych - Piotr Szymański i Piotr Pietrzak, przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu Barbara Idczak i Andrzej Przepióra, uczestnicy stażu zawodowego i ich opiekunowie, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.

              Jako pierwszy głos zabrał wicedyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczych Łukasz Szymkowiak który powitał zebranych i wyraził zadowolenie z realizacji stażu i wieloletniej współpracy z Towarzystwem w tym zakresie. Następnie głos zabrał przedstawiciel Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu Andrzej Przepióra, który wspomniał swoją praktykę rolniczą, którą odbył jako student i pogratulował uczestnikom stażu wytrwałości i życzył dalszych sukcesów. Z kolei prezes Towarzystwa Umiejętności Rolniczych w Poznaniu Piotr Szymański podkreślił duże znaczenie praktyk zagranicznych dla szkół oraz uczniów. Wszyscy wypowiadający się zachęcali uczniów uczestniczących w seminarium do wzięcia udziału w kolejnych programach staży zagranicznych. Z grupy stażystów głos zabrali Michalina Chudy – uczennica ZSP w Poznaniu i Michał Strybel uczeń ZS CKR w Powierciu. Oboje podkreślili duże znaczenie praktyki pod względem zawodowym jak również osobistym i zachęcali uczniów biorących udział w seminarium do wzięcia udziału w następnych programach.

              Następnie stażystom wręczono certyfikaty potwierdzające odbycie stażu zawodowego, wystawione przez partnera niemieckiego -  Szkołę Deula w NIenburgu i Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu, dyplomy ukończenia stażu zawodowego wystawione przez Wielkopolską Izbę Rolniczą w Poznaniu i Towarzystwo Umiejętności Rolniczych

              w Poznaniu oraz dokumenty Europass-Mobility wystawione przez organizację wysyłającą i przyjmującą, które potwierdzają odbycie przez uczestników europejskiej ścieżki kształcenia.

              Na zakończenie seminarium uczestnicy wypełnili ankietę dotyczącą stażu zawodowego.

               

               

                                                                                                                                                                                                                                                                      Piotr Pietrzak

        • 20sty2026
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026
            • Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026

              Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to zawsze wyjątkowy moment, tegoroczną inaugurację przygotowali uczniowie klasy III TR/TŻ pod opieką wychowawczyni p. Agnieszka Żalińskiej.  Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie w bardzo poruszający sposób przypomnieli o 86. rocznicy wybuchu II wojny światowej. To symboliczne nawiązanie miało na celu nie tylko oddanie hołdu poległym, ale także podkreślenie, jak ważny jest pokój i wolność, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Po części historycznej nadszedł czas na zobrazowanie wyjątkowości naszej szkoły, odwołania się do tradycji i sukcesów na wielu płaszczyznach.

              Pani dyrektor Aleksandra Adamska zabierając głos przedstawiła nowych nauczycieli. Grono nauczycieli powiększyło się o kilka osób, które z entuzjazmem dołączyły do zespołu: p. Małgorzata Zduniak i Joanna Przybyłowicz – język polski; Marta Witkowska – matematyka, Julia Ambrozik – przedmioty zawodowe rolnicze, Inez Padowska – przedmioty zawodowe logistyczne i Zuzanna Zielińska – psycholog.  W swoim przemówieniu pani dyrektor odniosła się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie i podkreśliła, że nasza szkoła jest gotowa na nowe wyzwania. Zaznaczyła, że kluczem do sukcesu jest współpraca – zarówno między uczniami a nauczycielami, jak i z rodzicami. Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy w tym roku rozpoczynają swą przygodę z nauką w naszej szkole, życzyła, aby spełniły się ich marzenia o szkole, która wybrali. Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły spokojnej pracy, dającej satysfakcję zawodową, osobistą i uznanie otoczenia. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

        • 20sty2026
            • Zakwaterowanie wychowanków do internatu

              Zakwaterowanie wychowanków do internatu odbędzie się 31 sierpnia 2025 r. (niedziela) od godziny 16.00. Każdy wychowanek przywozi ze sobą poduszki, kołdrę, koc, komplet pościeli, prześcieradło, rzeczy osobiste, kosmetyki. Prosimy o zabranie tylko niezbędnych rzeczy. Pierwszym posiłkiem w internacie będzie śniadanie w poniedziałek 1 września. Prosimy zabezpieczyć jedzenie na niedzielną kolację we własnym zakresie.

        • 20sty2026
          • Zakończenie roku szkolnego 2024/25
            • Zakończenie roku szkolnego 2024/25

              Długo wyczekiwany dzień nadszedł. 27 czerwca 2025 r. zakończył się rok szkolny 2024/2025. Uroczystość przygotowała  klasa 1 TR/TI z  wychowawcą p. Anitą Mikołajczuk,  odbyła się ona w sali "Stodoła". Pani Dyrektor Aleksandra Adamska w swoim przemówieniu nawiązała do aktywności uczniów na wielu płaszczyznach życia szkolnego: konkursach, olimpiadach przedmiotowych, egzaminach zewnętrznych, zagranicznych praktykach.Wspomnała o płatnych stażach dla uczniów Technikum Zawodowego w ramach realizowanego projektu "Dzisiaj szkoła - jutro sukces".

              Szczególne słowa uznania skierowała do uczniów ubiegających się o stypendia Starosty Żnińskiego – w dziedzinie osiągnięć naukowych i sportowych; Prezesa Rady Ministrów – za uzyskanie najwyższej średniej z danego kierunku kształcenia.

              Jak co roku grono pedagogiczne przyznało nagrody w pięciu kategoriach:

              najlepszy z najlepszych – nagrodę otrzymała Nicole Chęś,

              najwyższa frekwencja – Sara Mortek;

              kultura osobista – Alicja Mataczyńska,

              sportowiec – Maciej Danelski,

              zawodowiec – Dominik Hawro.

              Pan Tomasz Świtkowski z panią dyrektor wręczyli stopnie awansu kadetom, wyróżniającym uczniom z klas liceum o profilu sportowo-obronnym. Podczas uroczystości pożegnaliśmy uczniów klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy ukończyli edukację w naszej szkole. Nagrody i świadectwa wręczyła p. dyrektor i wychowawca klasy p. Tomasz Prywer. Na zakończenie p. Dyrektor życzyła bezpiecznego i udanego wypoczynku oraz regeneracji sił.

        • 20sty2026
          • Staże zawodowe uczniów Technikum Żywienia w Gąsawie
            • Staże zawodowe uczniów Technikum Żywienia w Gąsawie

              Z dumą informujemy o zakończeniu przez 15 uczniów klasy trzeciej Technikum Żywienia w Gąsawie miesięcznych  staży zawodowych, za które otrzymają wynagrodzenie w wysokości 3900 zł. Staże odbyły się w maju br. w ramach projektu unijnego Dzisiaj szkoła – jutro sukces . Ich celem jest zwiększenie praktycznych umiejętności zawodowych przyszłych absolwentów.

              Nasi uczniowie przez miesiąc zdobywali cenne doświadczenie w renomowanych lokalnych przedsiębiorstwach z branży gastronomicznej. Mieli okazję pracować u boku doświadczonych specjalistów, poznawać nowoczesne technologie i standardy pracy, a także rozwijać swoje umiejętności kulinarne i organizacyjne w realnych warunkach zawodowych.

              Udział w stażach to nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy i umiejętności, ale również doskonała okazja do nawiązania pierwszych kontaktów zawodowych i poznania specyfiki pracy w wybranych przez siebie zawodach. Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości i otworzy naszym uczniom drzwi do udanej kariery zawodowej.

              Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom, które przyjęły naszych uczniów na staże, za ich zaangażowanie i wsparcie w kształceniu młodego pokolenia.

              Gratulujemy wszystkim uczestnikom staży! Jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania i profesjonalizmu.

        • 20sty2026
          • Gala laureatów i finalistów konkursów i olimpiad przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
            • Gala laureatów i finalistów konkursów i olimpiad przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2024/2025

              We wtorek, 24 czerwca, odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla uczniów z regionu bydgoskiego – laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, tematycznych oraz interdyscyplinarnych. Wydarzenie miało miejsce w sali im. Bydgoskiego Marca 1981 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

              Z dumą informujemy, że jednym z wyróżnionych uczniów był Dominik Hawro – uczeń klasy IV Technikum Rolniczego. Dominik odebrał list gratulacyjny i upominek z rąk Kujawsko-Pomorskiej Kurator Oświaty, pani Grażyny Dziedzic, za zdobycie tytułu laureata Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Produkcja Roślinna. Podczas gali uhonorowany został  również opiekun merytoryczny Dominika – pan Mariusz Musiał, który wspierał ucznia na drodze do tego znaczącego osiągnięcia. Gratulujemy Dominikowi oraz jego opiekunowi! Jesteśmy dumni, że nasza szkoła może poszczycić się tak zdolnymi i ambitnymi uczniami. Życzymy dalszych sukcesów i nieustającej pasji w rozwijaniu wiedzy rolniczej!

              https://expressbydgoski.pl/uroczysta.../gh/c5p2-27718177/8

        • 20sty2026
        • 20sty2026
          • Kurs „AI dla edukacji – ChatGPT w praktyce dla nauczycieli”
            • Kurs „AI dla edukacji – ChatGPT w praktyce dla nauczycieli”

              W maju i czerwcu 2025 r. nauczyciele Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu realizowanym w ramach projektu unijnego Dzisiaj szkoła – jutro sukces. Jego celem jest wsparcie kadry pedagogicznej w zdobywaniu kompetencji cyfrowych, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sztucznej inteligencji w codziennej pracy dydaktycznej. Szkolenie koncentrowało się na praktycznym zastosowaniu narzędzia ChatGPT w edukacji – zarówno w przygotowaniu materiałów dydaktycznych, scenariuszy lekcji, jak i w indywidualizacji pracy z uczniem. Uczestnicy poznali możliwości, ale też ograniczenia tej technologii, ucząc się korzystać z niej świadomie i odpowiedzialnie.

              W programie szkolenia znalazły się m.in.: tworzenie interaktywnych zadań i quizów z wykorzystaniem AI, generowanie pomocy dydaktycznych i konspektów lekcji, sposobywspierania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

              Dzięki udziałowi w projekcie nasi nauczyciele zyskali nowe narzędzia i inspiracje do pracy, które przekładają się na jeszcze wyższą jakość nauczania i lepsze dopasowanie metod dydaktycznych do potrzeb uczniów.

              Projekt „AI dla edukacji” realizowany jest przy wsparciu funduszy unijnych i stanowi część szerszej strategii rozwoju kompetencji cyfrowych w polskich szkołach.

        • 20sty2026
          • Technik informatyk
            • Technik informatyk

              Drodzy Ósmoklasiści,

              jeśli wciąż zastanawiacie się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej i kierunku dalszego kształcenia, serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie, gdzie oferujemy naukę w Technikum Informatycznym.

              To idealna propozycja dla osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, informatyką i przyszłością w branży IT.

              Dlaczego warto wybrać Technikum Informatyczne w ZSN Gąsawa?

              • Solidne przygotowanie zawodowe – uczniowie zdobywają wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu informatyki, programowania, sieci komputerowych oraz obsługi i serwisowania sprzętu.
              • Egzaminy zawodowe i matura – przygotowujemy do zdobycia kwalifikacji zawodowych oraz do egzaminu maturalnego, otwierając drogę zarówno do pracy, jak i dalszych studiów.
              • Nowoczesna baza dydaktyczna – uczymy w dobrze wyposażonych pracowniach komputerowych, korzystając z aktualnych narzędzi i technologii.
              • Doświadczona kadra nauczycielska – nasi nauczyciele to specjaliści z pasją, którzy indywidualnie podchodzą do potrzeb każdego ucznia.
              • Przyjazna atmosfera i wsparcie – tworzymy środowisko sprzyjające rozwojowi, kreatywności i samodzielnemu myśleniu.

              Jeśli interesuje Cię przyszłość w dynamicznie rozwijającej się branży IT, wybór naszego Technikum to krok w dobrą stronę.

        • 20sty2026
          • Liceum sportowo-obronne
            • Liceum sportowo-obronne

              Oferta liceum jest kierowana do  uczniów, którzy chcą się sprawdzić w rywalizacji sportowej, a jednocześnie przygotować do dalszej nauki w szkołach wyższych, gdzie liczy się sprawność fizyczna.

               

              Proponowany przez nas kierunek kształcenia wychodzi naprzeciw wymaganiom współczesnego rynku pracy. Klasa sportowo – obronna przygotowuje do służby w formacjach mundurowych oraz do kontynuacji nauki na Akademii Wychowania Fizycznego.

               

              Gwarantujemy uzyskanie wysokiego stopnia sprawności oraz wiedzy z zakresu ratownictwa przedmedycznego, co przyszłych absolwentów predysponuje do dalszego kształcenia na kierunku ratownictwo medyczne oraz w szkołach ochroniarskich.

               

              Uczniowie klas mundurowych realizują zajęcia ze szkolenia strzeleckiego, musztry paradnej, taktyki, terenoznawstwa, taktyk i technik interwencji, szkolenia medycznego oraz z podstaw sportów walki. Poznają specyfikę funkcjonowania najważniejszych służb mundurowych. Uczestniczą w testach sprawnościowych przewidzianych w procedurach rekrutacyjnych do formacji mundurowych. Dla kadetów organizowane są liczne wycieczki, wyjazdy na strzelnicę, obozy oraz zajęcia terenowe. Program szkolenia przewiduje przewagę zajęć praktycznych, w trakcie których uczniowie kształtują umiejętności przydatne w służbach mundurowych, ale także w szeroko pojętej obronie cywilnej.

               

               

              Liceum Ogólnokształcące z rozszerzonym językiem obcym, geografią, biologią oraz
              z rozszerzoną edukacją dla bezpieczeństwa

               

               

               

              ZAPEWNIAMY:

              • zajęcia prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę służb mundurowych,

              • wyjazdy na obozy, poligony oraz szkolenia w terenie,

              • szkolną siłownię oraz salkę z lustrami do sportów walki,

              • uzyskanie świadectwa ukończenia specjalistycznego szkolenia,

              • przygotowanie umożliwiające podjęcie służby w formacjach mundurowych.

               

               

               

              Wystarczy dobre zdrowie, sprawność fizyczna oraz motywacja do nauki.

              ZAPRASZAMY!!!

        • 20sty2026
          • Sukces lekkoatletów – I miejsce w Powiecie Żnińskim
            • Sukces lekkoatletów – I miejsce w Powiecie Żnińskim

              Sukces lekkoatletów – I miejsce w Powiecie Żnińskim

              Uczniowie naszej szkoły powtórzyli ubiegłoroczny sukces i utrzymali tytuł mistrzów powiatu w lekkiej atletyce. Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych przeprowadzone zostały  na stadionie Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 27 maja 2025 r. W zawodach startowało osiem szkół z Powiatu Żnińskiego. Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach biegowych: 100 m, 200 m, 800 m dziewcząt, 1000 m chłopców, sztafeta 4 x 100 m oraz dwóch konkurencjach technicznych: skok w dal i pchnięcie kulą.

              Ekipa naszej szkoły wystąpiła w składzie: Maciej Danelski, Szymon Ertman, Marcin Klinger, Hanna Bartnikowska, Konrad Grzechowiak, Mateusz Rybczyński, Julia Banasik, Zuzanna Przybylska, Zuzanna Modlińska, Miłosz Hajdacki, Bartłomiej Chumeńczuk, Kamil Strzemkowski, Siadak Urszula, Vanessa Purol, Yekaterina Khvylia, Markowski Piotr.

              Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, dla szkoły został przekazany czek w wysokości 1200 zł na zakup sprzętu sportowego, statuetka oraz dyplom. Podsumowania lekkoatletycznych zmagań i wręczenia nagród dokonali Starosta Powiatu Żnińskiego Zbigniew Jaszczuk, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie oraz Stanisław Goclik  Powiatowy Organizator Sportu Szkolnego. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły, sportową postawę i zaangażowanie podczas zawodów. Bez Was nie udałoby się osiągnąć tak wielkiego sukcesu.

              Klasyfikacji końcowa  w kategorii dziewcząt:

              bieg na 100 m

              – Vanessa Purol II miejsce - 13,94

              - Hanna Bartnikowska –V miejsce – 14,81

              bieg na 200 m

              -Zuzanna Przybylska –IV miejsce - 31,72

              - Yekaterina Khvylia

              – VI miejsce – 34,44

              bieg na 800 m

              –Yekaterina Khvylia - II miejsce –3,01

              - Julia Banasik– V miejsce – 3,29

              sztafeta 4 x 100 m - dziewczęta w składzie: Hanna Bartnikowska, Zuzanna Przybylska, Vanessa Purol, Julia Banasik  wywalczyły III miejsce – 1.00,07

              skok w dal

              - Hanna Bartnikowska –I miejsce - 4,49

              -  Vanessa Purol – II miejsce – 4,37

              pchnięcie kulą

              -Zuzanna Modlińska – IV miejsce –7,15

              - Urszula Siadak – VI miejsce -  6,81

              Klasyfikacji końcowa w kategorii chłopców:

              bieg na 100 m

              - Piotr Markowski – V miejsce – 12,19

              - Bartłomiej Chumeńczuk – VI miejsce – 12,25

              bieg na 200 m

              - Maciej Danelski–II miejsce - 24,91

              - Bartłomiej Chumeńczuk – III miejsce – 25,67

              bieg na 1000 m

              - Szymon Ertman –II miejsce – 3.06

              -Miłosz Hajdacki – III miejsce – 3,08

              sztafeta 4 x 100 m - chłopcy w składzie: Miłosz Hajdacki, Marcin Klinger, Piotr Markowski, Mateusz Rybczyński  I miejsce 48,78

              skok w dal

              -Marcin Klinger –II miejsce  6,05 m

              - Mateusz Rybczyński – VI miejsce  - 5,75

              pchnięcie kulą

              - Konrad Grzechowiak – III miejsce – 10,27

              - Mateusz Rybczyński – IV miejsce

              Klasyfikacja zbiorowa dla szkół:

              1. Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie – 144 p.

              2. I Liceum Ogólnokształcące w Żninie – 131 p.

              3. Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie – 119 p.

              4. Zespół Szkół Technicznych w Żninie – 65 p.

              5. Liceum Ogólnokształcące w Barcinie – 40 p.

              6. Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp. – 38 p.

              7. Zespół Szkół Branżowych i Ogólnokształcących w Łabiszynie – 13 p.

        • 20sty2026
            • Rekrutacja 2025/2026

               

              Wybierz kierunek, który otworzy przed Tobą nowe możliwości

              Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie to:

              • Praktyczne kierunki nauczania
              • Doświadczona kadra pedagogiczna
              • Przyjazna atmosfera sprzyjająca rozwojowi
              • Nowoczesne podejście do edukacji

              Nie czekaj — już dziś zdecyduj o swojej przyszłości!

              Wszelkie informacje, dotyczące terminów znajdziesz poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą edukacyjną naszej szkoły.

        • 20sty2026
          • Kurs Barmański
            • Kurs Barmański

              Kurs Barmański dla uczniów Technikum Żywienia – Praktyka, Pasja i Profesjonalizm

               

              W Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie stawiamy na rozwijanie pasji i praktycznych umiejętności naszych uczniów. Dowodem na to jest kurs barmański, zorganizowany dla uczniów Technikum Żywienia w ramach projektu „Dzisiaj szkoła - jutro sukces” . W dniach 26 - 27 maja 2025 r. druga grupa uczniów poznawała tajniki sztuki barmańskiej i zdobywała cenne kwalifikacje zawodowe już na etapie nauki w szkole średniej! Pod okiem doświadczonego instruktora młodzież zdobywała wiedzę z zakresu technik przygotowywania drinków i koktajli, zasad pracy za barem, obsługi sprzętu i organizacji stanowiska pracy, sztuki dekorowania napojów oraz podstaw łączenia smaków. Udział w kursie to nie tylko świetna przygoda, ale również zdobycie certyfikatu barmańskiego, oraz rozwój umiejętności praktycznych, potrzebnych w gastronomii i hotelarstwie. Organizacja kursów dodatkowych, takich jak barmański, to część naszej filozofii nauczania – łączymy teorię z praktyką, aby nasi uczniowie byli kompleksowo przygotowani do pracy w zawodzie.

        • 20sty2026
          • Kurs obsługi programu SUBIEKT
            • Kurs obsługi programu SUBIEKT

              W Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie dbamy o to, aby nasi uczniowie zdobywali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności przydatne na rynku pracy. Przykładem takiego podejścia jest kurs obsługi programu SUBIEKT, realizowany przez uczniów technikum logistycznego w ramach projektu „Dzisiaj szkoła - jutro sukces”. 19 maja 2025 r. została przeszkolona przez specjalistę trzecia grupa uczniów Technikum Logistycznego.SUBIEKT to profesjonalny program firmy Insert, wykorzystywany w tysiącach firm do zarządzania sprzedażą, magazynem i dokumentacją handlową. Umożliwia m.in.: wystawianiefaktur i paragonów, ewidencjonowanie towarów i kontrahentów, generowanie analiz i raportów sprzedaży. To narzędzie niezbędne w codziennej pracy logistyka. Dzięki kursowi z SUBIEKTA nasi uczniowie zdobywają realne kompetencje, potwierdzone certyfikatem, które znacznie zwiększają ich szanse na rynku pracy. Wielu pracodawcówposzukuje osób z umiejętnością obsługi tego właśnie programu – nasi absolwenci już ją mają.

              W ZSN Gąsawa stawiamy na edukację z przyszłością!!!

        • 20sty2026
          • Dominik Hawro piątym uczniem w Polsce w bloku produkcja roślinna
            • Dominik Hawro piątym uczniem w Polsce w bloku produkcja roślinna

              W dniach 22-24.05.2025r. w Sejnach w województwie podlaskim odbył się Finał Centralny 48 edycji OWIUR - Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Okręg bydgoski w bloku produkcja roślinna reprezentowało 3 uczniów, którzy wygrali eliminacje okręgowe - wśród nich Dominik Hawro - uczeń klasy 4 Technikum Rolniczego w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie.

              W finale bloku produkcja roślinna rywalizowało 29 uczniów ze szkół rolniczych z całej Polski, w 1 części - pisemnej - rozwiązywano test składający się z 60 trudnych pytań, w 2 części - praktycznej - uczniowie rywalizowali w 3 zadaniach sprawdzających umiejętności praktyczne. Poziom zmagań był bardzo wyrównany, zadania trudne i bardzo wymagające, miejsca na podium różniły się zaledwie o 1 punkt.

              Dominik Hawro zajął bardzo wysokie 5 miejsce i Uzyskał tytuł Laureata Olimpiady, który jest równoznaczny z uzyskaniem Indeksu na studia o profilu rolniczym na dowolnej Uczelni Publicznej w kraju, a ponadto zostaje zwolniony ze zdawania części pisemnej Egzaminu Zawodowego uzyskując 100% punktów. Dominik uzyskał, wraz z innym uczestnikiem, najwyższą liczbę punktów z części praktycznej, a w wyniku sumowym zabrakło mu jedynie 5 punktów do zwycięzcy. Opiekunem ucznia, który przygotowywał go do zmagań olimpijskich był Mariusz Musiał - nauczyciel przedmiotów zawodowych.

        • 20sty2026
          • Zajęcia praktyczne z obsługi gości w Herbarium
            • Zajęcia praktyczne z obsługi gości w Herbarium

              Za nami kolejne zajęcia praktyczne z obsługi gości w restauracji i… było naprawdę intensywnie! Dlaczego warto brać udział w takich zajęciach? Mamy dla Was 5 powodów: 1. Praktyka czyni mistrza — nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić się w prawdziwej pracy w gastronomii. 2. Pierwsze doświadczenia zawodowe — to coś, co na pewno zaprocentuje w przyszłości! 3. Kontakt z gośćmi — bo praca w gastronomii to nie tylko kuchnia, ale też umiejętność rozmowy i dbania o komfort klientów. 4. Podpatrywanie profesjonalistów — nasi uczniowie mogli uczyć się od najlepszych! 5. Możliwość zatrudnienia — kto wie, może właśnie dziś ktoś z nich zrobił świetne pierwsze wrażenie na przyszłym pracodawcy? Gratulacje dla całej 4 TŻ za zaangażowanie i profesjonalne podejście! Czekamy na kolejne zajęcia i jeszcze więcej kulinarnych (i nie tylko) wyzwań!

        • 20sty2026
          • Szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dla technikum rolniczego
            • Szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dla technikum rolniczego

              W dniu 20.05.2025 uczniowie technikum rolniczego uczestniczyli w szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Podczas spotkania poruszono tematy związane z najczęstszymi zagrożeniami występującymi w środowisku rolniczym, w tym przykłady wypadków oraz sposoby ich unikania. Tego typu szkolenia mają na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat bezpiecznego wykonywania prac oraz odpowiedzialności, jaka wiąże się z zawodem rolnika.

        • 20sty2026
          • Dzień Języka Angielskiego
            • Dzień Języka Angielskiego

              30.04.25r. w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego, przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego p. Kamilę Grabianowską, Ewę Zabłocką i Katarzynę Szymańską. Uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach: plastycznym - na charakterystyczne miejsca i symbole w krajach anglojęzycznych i wiedzy o Londynie.

              Ten dzień obfitował w wiele angielskich atrakcji. Można było posłuchać angielskich piosenek, napić się angielskiej herbaty, skosztować szarlotki a także zjeść frytki i chipsy, typowe angielskie przekąski.Na umieszczonych na korytarzach ulotkach można było przeczytać ciekawostki o Wielkiej Brytanii. Część gastronomiczną przygotowała p. Agata Paszkiet wraz z uczniami klas technikum żywienia.

        • 20sty2026
          • Święto Konstytucji 3 Maja
            • Święto Konstytucji 3 Maja

              Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole nie zabrakło wyjątkowych inicjatyw! Uczniowie klasy I LO pod opieką wychowawczyni, pani Nikoli Krynickiej, przygotowali piękną gazetkę okolicznościową, którą można podziwiać na szkolnym holu. Zorganizowano również konkurs plastyczny związany z tematyką tego ważnego święta — na wyniki czekamy do 9 maja! W czasie jednej z przerw uczniowie wspólnie stworzyli przed szkołą żywą biało-czerwoną flagę, symbolicznie oddając hołd wydarzeniom sprzed 233 lat. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękne uczczenie jednej z najważniejszych dat w historii Polski! Brawo, I LO!

        • 20sty2026
          • Uczniowie Technikum Rolniczego z wizytą w międzynarodowej firmie
            • Uczniowie Technikum Rolniczego z wizytą w międzynarodowej firmie

              Dnia 14.04.2025r. uczniowie Technikum Rolniczego uczestniczyli w spotkaniu w siedzibie firmy Lely Center Bydgoszcz Sp. z o.o. w Lisim Ogonie. Oddział w Lisim Ogonie jest częścią Holenderskiej międzynarodowej grupy, która oferuje innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa.

              Celem spotkania było zapoznanie uczniów z nowoczesnymi rozwiązaniami automatycznego rolnictwa dostępnymi w ofercie firmy.

              Prelekcje wraz z pokazami dotyczyły m. in.:

              1. Automatycznych robotów udojowych serii Astronaut,

              2. Automatycznego robota mieszająco-zadającego paszę Vector oraz kuchni paszowej,

              3. Automatycznego robota do usuwania odchodów w oborach z pełną podłogą Discovery 120 Collector,

              4. Automatycznego robota podgarniającego paszę Juno,

              5. Oprogramowania do monitorowania stada, robotów i ich czujników Horizon.

              6. Serwisowania produktów firmy.

              Dziękujemy firmie Lely za zaprezentowanie produktów, profesjonalne podejście i poświęcony czas.

      • Nasze Archiwum

        Wszystkie materiały z minionych lat są dostępne tutaj.

        PRZEJDŹ DO ARCHIWUM
      •  
         

        Szkolne inicjatywy

        Nasze projekty szkolne

        Zobacz projekty
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
    • Kontakty

  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    • brak danych