• Aktualności

  • Aktualności

        • 11sty2026
          • Wycieczka do Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy
            • Wycieczka do Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy

              Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy, aby poznać historię jednego z najważniejszych zabytków przemysłowych miasta.

              Zwiedzili odrestaurowane budynki dawnego kompleksu młynów. Wnętrza - sztos. Industrialny vibe w pełnej krasie!Następnie uczestniczyli w wystawie  SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - miejscu wypełnionym interaktywnymi eksponatami, które ożywają dzięki interakcji z odwiedzającymi., m in. sprawdzili czy nasza twarz jest symetryczna,  jak działa pamięć ultrakrótkotrwała, czym różni się od krótkotrwałej oraz zmierzyli się z siłą grawitacji.Kolejny punkt programu – warsztaty Szósty zmysł - aktywność, która pozwoliła uczestnikom pobudzić zmysły, przeżyć doświadczenia sensoryczne i lepiej zrozumieć, jak postrzegamy świat poprzez dotyk, zapach, słuch czy wzrok.

              W ramach warsztatów nawiązano do zagadnień związanych z podstawą programową z historii, fizyki, biologii i geografii realizowaną w szkole ponadpodstawowej.

              Na koniec złapali trochę świątecznego klimatu na bydgoskim rynku, gdzie trwał Bożonarodzeniowy Jarmark. Wycieczkę zakończono klasykiem - obiadem w McDonald’s.Wycieczka sfinansowana została z budżetu państwa w ramach programu “Wyjście z klasą”.

        • 20sty2026
          • Uczniowie Technikum Rolniczego Laureatami Wojewódzkiego Konkursu.
            • Uczniowie Technikum Rolniczego Laureatami Wojewódzkiego Konkursu.

              Dnia 04.12.2025r. w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbył się Wojewódzki Konkurs wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie.

              Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5 Technikum Rolniczego: Dominik Hawro i Hubert Jankowski, którzy wygrali Eliminacje Szkolne.

              W Etapie Wojewódzkim Konkursu wzięło udział 32 uczniów z 16 Szkół rolniczych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

              Rywalizacja konkursowa przebiega w trzech częściach:

              1. Test składający się z 30 pytań – 5 osób z najwyższym wynikiem zostaje Laureatami konkursu i rywalizuje dalej,

              2. Zadanie praktyczne – w ciągu 5 minut należy ujawnić jak najwięcej nieprawidłowości w zestawie ciągnika rolniczego z zaagregowaną maszyną lub urządzeniem,

              3. Zadanie ustne – odpowiedź na 2 pytania problemowe dotyczące BHP w rolnictwie przed komisją konkursową.

              Suma punktów z wszystkich 3 etapów wyłania zwycięzcę i ujawnia kolejność na podium.

               

              Pytania testowe były trudne, zadania ustne wymagające, a poziom wiedzy wyrównany i dopiero dogrywka wyłoniła Laureatów.

               

              Uczniowie ZSN w Gąsawie zdobyli następujące miejsca:

              Hubert Jankowski – 4 miejsce, a Dominik Hawro - 5 miejsce w klasyfikacji i otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe.

              Do konkursu przygotowywał uczniów nauczyciel przedmiotów zawodowych Mariusz Musiał.

               

              Laureaci Konkursu:

              I miejsce Mateusz Dzwoniarski – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach

              II miejsce Mateusz Myślinski – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy

              III miejsce Dawid Sikorski – Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu

              IV miejsce Hubert Jankowski -  Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie

              V miejsce Dominik Hawro - Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie

               

              Organizatorami konkursu były:

              Oddział Regionalny KRUS w Bydgoszczy,

              Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy,

              Kujawsko - Pomorska Izba Rolnicza ,

              Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie,

               

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • 20sty2026
          • Szkolenie z zakresu kompetencji cyfrowych
            • Szkolenie z zakresu kompetencji cyfrowych

              W ramach projektu „Dzisiaj szkoła, jutro sukces” uczniowie Technikum Informatycznego ZSN w Gąsawie rozpoczęli intensywne szkolenie "Kompetencje cyfrowe", obejmujące aż 32 godziny praktycznych zajęć.

              W trakcie kursu młodzież rozwija umiejętności niezbędne we współczesnym świecie technologii — od pracy z nowoczesnymi narzędziami informatycznymi, przez cyfrową komunikację i organizację pracy, aż po zasady cyberbezpieczeństwa. Szkolenie stawia na praktykę, dlatego uczniowie wykonują liczne zadania, projekty i ćwiczenia, które realnie przygotowują ich do przyszłej pracy w branży IT.

              To doskonała okazja, by poszerzyć wiedzę, zdobyć nowe kompetencje i zyskać przewagę na rynku pracy. Cieszymy się z zaangażowania uczniów i już teraz widzimy efekty ich pracy!

        • 20sty2026
          • Udział w Finale Ogólnopolskiego Konkursu - prawo pracy i zasady BHP
            • Udział w Finale Ogólnopolskiego Konkursu - prawo pracy i zasady BHP

              02.12.2025r. w Warszawie odbył się Etap Krajowy 23 edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o prawie pracy i zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych pod hasłem „Bezpiecznie od startu”.

               

              Kujawsko-Pomorską Izbę Rzemiosła I Przedsiębiorczości w Bydgoszczy reprezentowali:

              1. Weronika Branicka - uczennica klasy 3 Branżowej Szkoły I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Grudziądzu,

              2. Marcin Masłocha - uczeń klasy 3 w zawodzie Mechanik pojazdów samochodowych - Niepublicznej Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie.

               

              W konkursie rywalizowało 40 uczestników z 20 Izb Rzemieślniczych z całego kraju kształcących się w różnych zawodach m. in. fryzjer, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, stolarz.

               

              Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 80 bardzo trudnych pytań dotyczących prawa pracy i zasad BHP. Sześcioro uczestników, którzy uzyskali największą ilość punktów zostało Finalistami Konkursu, pomimo szerokiej wiedzy w tym gronie nie znalazł się uczeń naszej Szkoły. Opiekunem uczestnika był nauczyciel przedmiotów zawodowych Mariusz Musiał.

               

              Konkurs został zorganizowany przez Związek Rzemiosła Polskiego i Państwową Inspekcję Pracy. Gospodarzami uroczystości byli prof. dr hab. Jan Klimek, prezes Związku Rzemiosła Polskiego oraz Główny Inspektor Pracy Marcin Stanecki.

        • 20sty2026
          • Uczennice Technikum i Liceum wyróżnione stypendium Prezesa Rady Ministrów
            • Uczennice Technikum i Liceum wyróżnione stypendium Prezesa Rady Ministrów

              13 listopada 2025 r. w Bydgoskim Pałacu Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2024/2025  Stypendium  Prezesa Rady  otrzymały uczennicy Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie Agnieszka Pilachowska z Technikum Rolniczego i Nicole Chęś z Liceum Ogólnokształcącego o profilu wizażu i kosmetologii. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest  przyznawane uczniowi szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości i otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Dyplomy wręczał pan Michał Koniuch II Wicewojewoda Kujawsko - Pomorski, który pogratulował uczniom ich osiągnięć i podkreślił znaczenie edukacji i wytrwałości w dążeniu do celu. Wyróżnienia są powodem do dumy, ale i motywacją do dalszego rozwoju. Serdecznie gratulujemy !!!

        • 20sty2026
          • 2 miejsce w konkursie regionalnym - prawo pracy i zasady BHP
            • 2 miejsce w konkursie regionalnym - prawo pracy i zasady BHP

              04.11.2025r. w Bydgoszczy odbył się Etap regionalny 23 edycji Konkursu wiedzy o prawie pracy i zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych pod hasłem „Bezpiecznie od startu”.

               

              W konkursie uczestniczyło trzech uczniów z Niepublicznej Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie tj. :

              1. Marcin Masłocha - uczeń klasy 3 w zawodzie - Mechanik pojazdów samochodowych,

              2. Piotr Kasprzak - uczeń klasy 1 w zawodzie - Mechanik pojazdów samochodowych,

              3. Szczepan Wachowski - uczeń klasy 1 w zawodzie - Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych.

               

              W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego kształcących się w różnych zawodach m. in. fryzjer, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, itp.

               

              Uczestnicy rozwiązywali trudny test składający się z 40 pytań dotyczących prawa pracy i zasad BHP, a następnie sześcioro osób z największą liczbą punktów z testu odpowiadało ustnie na pytania przed Komisją Konkursową.

               

              Marcin Masłocha uzyskał 5 wynik z testu i rywalizował w części ustnej odpowiadając na 3 trudne pytania. Ostatecznie Marcin wywalczył drugie miejsce, otrzymał szereg nagród rzeczowych oraz będzie reprezentował województwo kujawsko-pomorskie na Ogólnopolskim Etapie Konkursu 2 grudnia w Warszawie.

              Opiekunem uczestników, który przygotowywał ich do rywalizacji był nauczyciel przedmiotów zawodowych Mariusz Musiał.

               

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

               

              Zwycięzcy konkursu:

              Miejsce I – Weronika Branicka – Branżowa Szkoła I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Grudziądzu,

              Miejsce II – Marcin Masłocha – Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie,

              Miejsce III – Wiktoria Gwizdała – Zespół Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu,

              Miejsce IV – Jakub Trzeciński – Branżowa Szkoła I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Grudziądzu,

              Miejsce V – Veleriia Romaniuk – Zespół Szkół Branżowych i Ogólnokształcących w Łabiszynie,

              Miejsce VI – Monika Paluszewska – Branżowa Szkoła I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.

               

              Organizatorzy konkursu:

              1. Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy,

              2. Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy,

              3. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

        • 20sty2026
          • Szkoła do hymnu
            • Szkoła do hymnu

              7 listopada nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, zorganizowanej z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Na szkolnym boisku uczniowie wysłuchali historii powstania Mazurka Dąbrowskiego, którą przedstawili Maciej i Sara. Następnie, punktualnie o godzinie 11:11, cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele – wspólnie i z dumą odśpiewali hymn narodowy.

        • 20sty2026
          • Uczniowie Technikum Rolniczego w Rzymie
            • Uczniowie Technikum Rolniczego w Rzymie

               

              Dnia 9.10.2025r. uczniowie Technikum Rolniczego uczestniczyli w prezentacji polowej 24 odmian kukurydzy na plantacji należącej do pana Krzysztofa Juszczak w miejscowości Rzym.

              W ramach prezentacji specjaliści firmy Chemirol przeprowadzili szkolenie dla uczniów i zebranych rolników dotyczące uprawy kukurydzy. Poruszano zagadnienia obsady, doboru odmian wg FAO, wpływu ŚOR na efekty uprawowe, zwalczania szkodników, oceny stopnia dojrzałości pełnej ziarniaków oraz odpowiedniego terminu zbioru. Ponadto dokonano oceny polowej 24 odmian Kukurydzy z przeznaczeniem na ziarno i kiszonkę.

              Organizatorem pokazów była firma Chemirol oddział Mogilno, a opiekunem uczniów był nauczyciel przedmiotów zawodowych Mariusz Musiał.

              Dziękujemy panu Krzysztofowi Juszczak i firmie Chemirol za zaproszenie oraz profesjonalne szkolenie i poczęstunek.

        • 20sty2026
          • Uczniowie Technikum Rolniczego na prezentacji kombajnów do zbioru ziemniaka
            • Uczniowie Technikum Rolniczego na prezentacji kombajnów do zbioru ziemniaka

              Dnia 25.09.2025r. uczniowie Technikum Rolniczego uczestniczyli w prezentacji polowej nowoczesnego sprzętu rolniczego do zbioru bulw ziemniaka. Podczas pokazów i prezentacji przedstawiciele firmy Agravis Technik Polska zapoznali uczniów z technologią zbioru bulw ziemniaka maszynami firmy AVR z Belgii. Zaprezentowano kombajn samobieżny 4-rzędowy AVR PUMA 4,0 oraz 2 rzędowy kombajn ze zbiornikiem i bocznym przesuwem SPIRIT 7200 współpracujący z ciągnikiem Fendt 728. Celem prezentacji było zapoznanie uczniów z nowoczesnymi rozwiązaniami dostępnymi w ofercie firmy AVR oraz przetestowanie sprzętu w warunkach polowych. Organizatorem pokazów był ZS CKR w Bielicach, a opiekunem uczniów był nauczyciel przedmiotów zawodowych Mariusz Musiał.

        • 20sty2026
          • Uczniowie Technikum Rolniczego z wizytą na montażu nawodnień podsiąkowych
            • Uczniowie Technikum Rolniczego z wizytą na montażu nawodnień podsiąkowych

              Dnia 26.09.2025r. uczniowie Technikum Rolniczego uczestniczyli w instalacji nowatorskiego systemu nawadniania upraw rolniczych w technologii podsiąkowej, niskociśnieniowej.

               

              Inwestycja realizowana jest w Gospodarstwie Rolnym panów Kazimierza i Janusza Drzewieckich w Zalesiu.

              Systemy nawodnień podsiąkowych zaprojektowała i wykonuje firma HA-DWA-O z Gniezna.

               

              Podczas wizyty uczniowie zostali zapoznani z zasadą działania, elementami sterującymi oraz procesem montażu nowoczesnych systemów nawodnień podsiąkowych stosowanych w rolnictwie. Opiekunem uczniów był nauczyciel przedmiotów zawodowych Mariusz Musiał.

               

              Bardzo dziękujemy panom Kazimierzowi i Januszowi Drzewieckim za przedstawienie systemów i rzeczowe omówienie założeń inwestycji, a pracownikom firmy HA-DWA-O z Gniezna za wyjaśnienie szczegółów związanych z funkcjonowaniem instalacji.

        • 20sty2026
          • Współzawodnictwo Sportowe Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Żnińskiego w roku szkolnym 2024/2025
            • Współzawodnictwo Sportowe Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Żnińskiego w roku szkolnym 2024/2025

              Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, sportową postawę i wspaniałą rywalizację w zawodach sportowych szkół ponadpodstawowych powiatu żnińskiego. Dzięki Waszej pracy, determinacji i drużynowemu duchowi nasza szkoła wywalczyła II miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Żnińskiego w roku szkolnym 2024/2025. Jesteśmy dumni z Waszych wyników, ale przede wszystkim z tego, że pokazaliście, iż sport to nie tylko walka o zwycięstwo, lecz także pasja, współpraca i radość wspólnego działania. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli wychowania fizycznego za codzienną trudną pracę nad przygotowaniem do zawodów i wsparcie naszych uczniów. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć

        • 20sty2026
          • Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show Bednary 2025
            • Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show Bednary 2025

              Uczniowie Niepublicznego Technikum Rolniczego i Niepublicznej Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie uczestniczyli 19.09.2025r. w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agro Show 2025 w Bednarach k. Poznania. Uczestnicy zapoznali się z najnowszymi technologiami, trendami oraz rozwiązaniami proponowanymi przez wiodących producentów sprzętu i urządzeń rolniczych. Ponadto uczniowie podziwiali odrestaurowane, zabytkowe, klasyczne ciągniki rolnicze marek URSUS i DEUTZ.

               

              Opiekunami uczestników byli nauczyciele przedmiotów zawodowych Mariusz Musiał i Michał Grycza.

        • 20sty2026
          • Zagraniczny staż zawodowy w Niemczech – seminarium na zakończenie stażu dla I grupy uczestników
            • Zagraniczny staż zawodowy w Niemczech – seminarium na zakończenie stażu dla I grupy uczestników

              Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu jest w trakcie realizacji projektu zagranicznego stażu zawodowego w Niemczech.

              Projekt pod nazwą „Kształcenie zawodowe w rolnictwie – staż w gospodarstwach rolnych Dolnej Saksonii"  jest realizowany na zasadach Programu Erasmus+ i został dofinansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS), którego realizacja przewidziana jest na lata 2021-2027 – projekt nr FERSVET 2023-1-PL01-KA122-VET-000146949.

              Partnerem Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w realizacji projektu jest Niemiecki Ośrodek Szkoleniowy dla Techniki Rolniczej Deula w Nienburgu.

              Projekt jest realizowany dla dwóch grup uczestników. Pierwsza grupa 9 stażystów odbyła staż zawodowy w okresie od dnia 25 czerwca do dnia 21 września 2024 roku. Natomiast druga grupa uczestników odbędzie staż zawodowy w miesiącu maju 2025 roku. Projekt przewiduje wyjazd na zagraniczny staż zawodowy grupy 30 stażystów i w związku z tym w miesiącu maju wyjedzie do Niemiec kolejna grupa 21 uczestników

              W dniu 24 kwietnia 2025 roku Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu zorganizowało seminarium, na którym podsumowano staż zawodowy odbyty przez pierwszą grupę uczestników. Seminarium odbyło się w siedzibie Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu. Uczennice tej szkoły również uczestniczyły w stażu zawodowym.

              Udział w stażu zawodowym wzięło 9 uczennic i uczniów z następujących szkół rolniczych: Zespół Szkół Przyrodniczych w Poznaniu – 3 stażystki, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu – 3 stażystów i Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie – 3 stażystki.

              Pierwszy etap stażu zawodowego to kilkudniowe szkolenie wprowadzające w Niemieckim Ośrodku Szkoleniowym dla Techniki Rolniczej Deula w Nienburgu. Podczas pobytu w Nienburgu stażyści mieli zajęcia w zakresie obsługi maszyn rolniczych, bezpieczeństwa i higieny pracy, produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz zajęcia z języka niemieckiego.                                                                                         

              Kolejny etap stażu zawodowego to wyjazd na trzymiesięczne szkolenie praktyczne w licencjonowanych gospodarstwach szkoleniowych, bezpośrednio przy produkcji rolnej. Podczas stażu uczestnicy wzięli udział w grupowych wyjazdach edukacyjno-kulturowych do Auto Stadt w Wolfsburgu oraz parku rozrywki w miejscowości Soltau.

              W trakcie stażu zawodowego uczestnicy mieli zagwarantowane:

              1. Zakwaterowanie i pełne wyżywienie – stażyści mieszkali w rodzinach niemieckich rolników na prawach domownika;
              2. Kieszonkowe w wysokości 300 euro miesięcznie;
              3. Ubezpieczenie od chorób i następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od odpowiedzialności cywilnej.
              4. Premię w wysokości 300 euro na zakończenie stażu zawodowego.

               

              Udział w seminarium wzięli: wicedyrektor szkoły Łukasz Szymkowiak, przedstawiciele Towarzystwa Umiejętności Rolniczych - Piotr Szymański i Piotr Pietrzak, przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu Barbara Idczak i Andrzej Przepióra, uczestnicy stażu zawodowego i ich opiekunowie, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.

              Jako pierwszy głos zabrał wicedyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczych Łukasz Szymkowiak który powitał zebranych i wyraził zadowolenie z realizacji stażu i wieloletniej współpracy z Towarzystwem w tym zakresie. Następnie głos zabrał przedstawiciel Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu Andrzej Przepióra, który wspomniał swoją praktykę rolniczą, którą odbył jako student i pogratulował uczestnikom stażu wytrwałości i życzył dalszych sukcesów. Z kolei prezes Towarzystwa Umiejętności Rolniczych w Poznaniu Piotr Szymański podkreślił duże znaczenie praktyk zagranicznych dla szkół oraz uczniów. Wszyscy wypowiadający się zachęcali uczniów uczestniczących w seminarium do wzięcia udziału w kolejnych programach staży zagranicznych. Z grupy stażystów głos zabrali Michalina Chudy – uczennica ZSP w Poznaniu i Michał Strybel uczeń ZS CKR w Powierciu. Oboje podkreślili duże znaczenie praktyki pod względem zawodowym jak również osobistym i zachęcali uczniów biorących udział w seminarium do wzięcia udziału w następnych programach.

              Następnie stażystom wręczono certyfikaty potwierdzające odbycie stażu zawodowego, wystawione przez partnera niemieckiego -  Szkołę Deula w NIenburgu i Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu, dyplomy ukończenia stażu zawodowego wystawione przez Wielkopolską Izbę Rolniczą w Poznaniu i Towarzystwo Umiejętności Rolniczych

              w Poznaniu oraz dokumenty Europass-Mobility wystawione przez organizację wysyłającą i przyjmującą, które potwierdzają odbycie przez uczestników europejskiej ścieżki kształcenia.

              Na zakończenie seminarium uczestnicy wypełnili ankietę dotyczącą stażu zawodowego.

               

               

                                                                                                                                                                                                                                                                      Piotr Pietrzak

        • 20sty2026
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026
            • Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026

              Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to zawsze wyjątkowy moment, tegoroczną inaugurację przygotowali uczniowie klasy III TR/TŻ pod opieką wychowawczyni p. Agnieszka Żalińskiej.  Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie w bardzo poruszający sposób przypomnieli o 86. rocznicy wybuchu II wojny światowej. To symboliczne nawiązanie miało na celu nie tylko oddanie hołdu poległym, ale także podkreślenie, jak ważny jest pokój i wolność, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Po części historycznej nadszedł czas na zobrazowanie wyjątkowości naszej szkoły, odwołania się do tradycji i sukcesów na wielu płaszczyznach.

              Pani dyrektor Aleksandra Adamska zabierając głos przedstawiła nowych nauczycieli. Grono nauczycieli powiększyło się o kilka osób, które z entuzjazmem dołączyły do zespołu: p. Małgorzata Zduniak i Joanna Przybyłowicz – język polski; Marta Witkowska – matematyka, Julia Ambrozik – przedmioty zawodowe rolnicze, Inez Padowska – przedmioty zawodowe logistyczne i Zuzanna Zielińska – psycholog.  W swoim przemówieniu pani dyrektor odniosła się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie i podkreśliła, że nasza szkoła jest gotowa na nowe wyzwania. Zaznaczyła, że kluczem do sukcesu jest współpraca – zarówno między uczniami a nauczycielami, jak i z rodzicami. Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy w tym roku rozpoczynają swą przygodę z nauką w naszej szkole, życzyła, aby spełniły się ich marzenia o szkole, która wybrali. Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły spokojnej pracy, dającej satysfakcję zawodową, osobistą i uznanie otoczenia. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

        • 20sty2026
            • Zakwaterowanie wychowanków do internatu

              Zakwaterowanie wychowanków do internatu odbędzie się 31 sierpnia 2025 r. (niedziela) od godziny 16.00. Każdy wychowanek przywozi ze sobą poduszki, kołdrę, koc, komplet pościeli, prześcieradło, rzeczy osobiste, kosmetyki. Prosimy o zabranie tylko niezbędnych rzeczy. Pierwszym posiłkiem w internacie będzie śniadanie w poniedziałek 1 września. Prosimy zabezpieczyć jedzenie na niedzielną kolację we własnym zakresie.

        • 20sty2026
          • Zakończenie roku szkolnego 2024/25
            • Zakończenie roku szkolnego 2024/25

              Długo wyczekiwany dzień nadszedł. 27 czerwca 2025 r. zakończył się rok szkolny 2024/2025. Uroczystość przygotowała  klasa 1 TR/TI z  wychowawcą p. Anitą Mikołajczuk,  odbyła się ona w sali "Stodoła". Pani Dyrektor Aleksandra Adamska w swoim przemówieniu nawiązała do aktywności uczniów na wielu płaszczyznach życia szkolnego: konkursach, olimpiadach przedmiotowych, egzaminach zewnętrznych, zagranicznych praktykach.Wspomnała o płatnych stażach dla uczniów Technikum Zawodowego w ramach realizowanego projektu "Dzisiaj szkoła - jutro sukces".

              Szczególne słowa uznania skierowała do uczniów ubiegających się o stypendia Starosty Żnińskiego – w dziedzinie osiągnięć naukowych i sportowych; Prezesa Rady Ministrów – za uzyskanie najwyższej średniej z danego kierunku kształcenia.

              Jak co roku grono pedagogiczne przyznało nagrody w pięciu kategoriach:

              najlepszy z najlepszych – nagrodę otrzymała Nicole Chęś,

              najwyższa frekwencja – Sara Mortek;

              kultura osobista – Alicja Mataczyńska,

              sportowiec – Maciej Danelski,

              zawodowiec – Dominik Hawro.

              Pan Tomasz Świtkowski z panią dyrektor wręczyli stopnie awansu kadetom, wyróżniającym uczniom z klas liceum o profilu sportowo-obronnym. Podczas uroczystości pożegnaliśmy uczniów klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy ukończyli edukację w naszej szkole. Nagrody i świadectwa wręczyła p. dyrektor i wychowawca klasy p. Tomasz Prywer. Na zakończenie p. Dyrektor życzyła bezpiecznego i udanego wypoczynku oraz regeneracji sił.

        • 20sty2026
          • Staże zawodowe uczniów Technikum Żywienia w Gąsawie
            • Staże zawodowe uczniów Technikum Żywienia w Gąsawie

              Z dumą informujemy o zakończeniu przez 15 uczniów klasy trzeciej Technikum Żywienia w Gąsawie miesięcznych  staży zawodowych, za które otrzymają wynagrodzenie w wysokości 3900 zł. Staże odbyły się w maju br. w ramach projektu unijnego Dzisiaj szkoła – jutro sukces . Ich celem jest zwiększenie praktycznych umiejętności zawodowych przyszłych absolwentów.

              Nasi uczniowie przez miesiąc zdobywali cenne doświadczenie w renomowanych lokalnych przedsiębiorstwach z branży gastronomicznej. Mieli okazję pracować u boku doświadczonych specjalistów, poznawać nowoczesne technologie i standardy pracy, a także rozwijać swoje umiejętności kulinarne i organizacyjne w realnych warunkach zawodowych.

              Udział w stażach to nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy i umiejętności, ale również doskonała okazja do nawiązania pierwszych kontaktów zawodowych i poznania specyfiki pracy w wybranych przez siebie zawodach. Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości i otworzy naszym uczniom drzwi do udanej kariery zawodowej.

              Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom, które przyjęły naszych uczniów na staże, za ich zaangażowanie i wsparcie w kształceniu młodego pokolenia.

              Gratulujemy wszystkim uczestnikom staży! Jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania i profesjonalizmu.

        • 20sty2026
          • Gala laureatów i finalistów konkursów i olimpiad przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
            • Gala laureatów i finalistów konkursów i olimpiad przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2024/2025

              We wtorek, 24 czerwca, odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla uczniów z regionu bydgoskiego – laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, tematycznych oraz interdyscyplinarnych. Wydarzenie miało miejsce w sali im. Bydgoskiego Marca 1981 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

              Z dumą informujemy, że jednym z wyróżnionych uczniów był Dominik Hawro – uczeń klasy IV Technikum Rolniczego. Dominik odebrał list gratulacyjny i upominek z rąk Kujawsko-Pomorskiej Kurator Oświaty, pani Grażyny Dziedzic, za zdobycie tytułu laureata Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Produkcja Roślinna. Podczas gali uhonorowany został  również opiekun merytoryczny Dominika – pan Mariusz Musiał, który wspierał ucznia na drodze do tego znaczącego osiągnięcia. Gratulujemy Dominikowi oraz jego opiekunowi! Jesteśmy dumni, że nasza szkoła może poszczycić się tak zdolnymi i ambitnymi uczniami. Życzymy dalszych sukcesów i nieustającej pasji w rozwijaniu wiedzy rolniczej!

              https://expressbydgoski.pl/uroczysta.../gh/c5p2-27718177/8

        • 20sty2026
        • 20sty2026
          • Kurs „AI dla edukacji – ChatGPT w praktyce dla nauczycieli”
            • Kurs „AI dla edukacji – ChatGPT w praktyce dla nauczycieli”

              W maju i czerwcu 2025 r. nauczyciele Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu realizowanym w ramach projektu unijnego Dzisiaj szkoła – jutro sukces. Jego celem jest wsparcie kadry pedagogicznej w zdobywaniu kompetencji cyfrowych, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sztucznej inteligencji w codziennej pracy dydaktycznej. Szkolenie koncentrowało się na praktycznym zastosowaniu narzędzia ChatGPT w edukacji – zarówno w przygotowaniu materiałów dydaktycznych, scenariuszy lekcji, jak i w indywidualizacji pracy z uczniem. Uczestnicy poznali możliwości, ale też ograniczenia tej technologii, ucząc się korzystać z niej świadomie i odpowiedzialnie.

              W programie szkolenia znalazły się m.in.: tworzenie interaktywnych zadań i quizów z wykorzystaniem AI, generowanie pomocy dydaktycznych i konspektów lekcji, sposobywspierania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

              Dzięki udziałowi w projekcie nasi nauczyciele zyskali nowe narzędzia i inspiracje do pracy, które przekładają się na jeszcze wyższą jakość nauczania i lepsze dopasowanie metod dydaktycznych do potrzeb uczniów.

              Projekt „AI dla edukacji” realizowany jest przy wsparciu funduszy unijnych i stanowi część szerszej strategii rozwoju kompetencji cyfrowych w polskich szkołach.

      • Nasze Archiwum

        Wszystkie materiały z minionych lat są dostępne tutaj.

        PRZEJDŹ DO ARCHIWUM
      •  
         

        Szkolne inicjatywy

        Nasze projekty szkolne

        Zobacz projekty
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
    • Kontakty

  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    • brak danych