• Aktualności

  • Aktualności

        • 20sty2026
          • Dominik Hawro w Finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
            • Dominik Hawro w Finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

              11 kwietnia 2025 r. na Politechnice Bydgoskiej odbyły się eliminacje okręgu bydgoskiego do Finału Krajowego/Centralnego 48 edycji OWIUR - Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

              W eliminacjach brali udział reprezentanci szkół z regionu, którzy wygrali eliminacje szkolne w 6 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, architektura krajobrazu, agrobiznes oraz weterynaria.

              Do finału centralnego, który odbędzie się w Sejnach w dniach 24–25 maja 2025r. zakwalifikowało się po 3 najlepszych uczniów z każdego bloku tematycznego.

              Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie reprezentowali:

              1. Produkcja roślinna – Dominik Hawro – uczeń klasy 4 Technikum rolniczego,

              2. Produkcja zwierzęca – Rafał Pilachowski – uczeń klasy 4 Technikum rolniczego.

              Dominik Hawro w bloku produkcja roślinna pokonał 15 przeciwników, zajął bardzo wysokie 3 miejsce i będzie rywalizował w Finale Olimpiady. Ucznia przygotowywał nauczyciel przedmiotów zawodowych p. Mariusz Musiał.

              Rafał Pilachowski w bloku produkcja zwierzęca, pomimo uzyskania wysokiego wyniku nie stanął na podium. Nauczycielem przedmiotów zawodowych przygotowującym ucznia była p. Karolina Stypczyńska.

              Gratulujemy uczestnikom, a Dominikowi życzymy powodzenia i zajęcia wysokiej lokaty w Finale Olimpiady.

              Patronami honorowymi eliminacji byli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałkowie Województw Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego oraz Polskie Towarzystwo Zootechniczne.

              Patronem medialnym 48 OWiUR jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl.

        • 20sty2026
          • Prelekcja ARiMR dla uczniów Technikum Rolniczego w ZSN w Gąsawie
            • Prelekcja ARiMR dla uczniów Technikum Rolniczego w ZSN w Gąsawie

              W ubiegłym tygodniu w Naszej Szkole odbyła się prelekcja przeprowadzona przez pracowników biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żninie dla uczniów klasy 5 Technikum Rolniczego.

              Prelegentkami były panie:

              1. Agnieszka Nowicka - Naczelnik Wydziału Płatności Bezpośrednich ARiMR,

              2. Anita Sierszchulska - Główny Specjalista ARiMR,

              3. Magdalena Koziej - Główny Specjalista ARiMR.W prelekcji połączonej z dyskusją poruszono, między innymi, następujące zagadnienia:

              1. Premie dla młodych rolników – procedura przyznawania i wymagania formalne.

              2. Ekoschematy.

              3. Warunkowość GAEC.

              4. Płatności bezpośrednie.

              Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, profesjonalizm oraz przekazanie młodzieży wiedzy dotyczącej wsparcia rolników przez programy realizowane przez ARiMR oraz obowiązujące procedury.

              Dziękujemy pani Tatianie Urban, Kierownikowi biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żninie, za oddelegowanie pracowników i umożliwienie spotkania.

        • 20sty2026
        • 20sty2026
          • Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w piłce nożnej dziewcząt
            • Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w piłce nożnej dziewcząt

              2 kwietnia 2025 r. na stadionie miejskim w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w piłce nożnej dziewcząt. W rywalizacji wzięły udział trzy drużyny: I LO Żnin, ZSN Gąsawa oraz ZSEH Żnin. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, a każdy mecz trwał 2 x 12 minut. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Modlińska, Anna Marszałek, Zuzanna Rucińska, Laura Dypolt, Urszula Siadak, Vanessa Purol, Wiktoria Nyka, Beata Kania, Wiktoria Górna oraz Otylia Wielowiejska. Dziewczyny pokazały ogromną determinację i sportowego ducha. W pierwszym meczu zmierzyły się z drużyną I LO Żnin, niestety przegrywając 1:0. W kolejnym spotkaniu przeciwko ZSEH Żnin odniosły zwycięstwo 2:1, co pozwoliło im ostatecznie zająć 2. miejsce w turnieju. Gratulujemy wspaniałego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

        • 20sty2026
          • Warsztaty z Mistrzem Świata w Carvingu w Technikum Żywienia w Gąsawie
            • Warsztaty z Mistrzem Świata w Carvingu w Technikum Żywienia w Gąsawie

              W świecie gastronomii liczy się nie tylko smak, ale i estetyka podania potraw. Jedną z najbardziej widowiskowych technik dekoracyjnych jest carving – sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach. 28 -29 marca 2025r.w Technikum Żywienia  w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie uczniowie klasy V mieli okazję zgłębić tę niezwykłą dziedzinę pod okiem samego Mistrza Świata w Carvingu Pawła Sztenderskego. Szkolenie odbyło się w ramach projektu unijnego „Dzisiaj szkoła - jutro sukces” realizowanego w naszej szkole. Podczas kursu uczniowie poznawali tajniki rzeźbienia w marchwi, rzodkwi, papryce czy jabłkach. Mistrz demonstrował, jak za pomocą specjalnych noży można stworzyć kwiaty, zwierzęta oraz misternie zdobione kompozycje o wiosennej tematyce. Uczniowie biorący udział w warsztatach byli zachwyceni. Okazało się, że z prostego owocu można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Warsztaty carvingu to niezwykłe doświadczenie, które łączy sztukę z gastronomią. Uczniowie Technikum Żywienia zdobyli cenną wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać w przyszłej pracy. Uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Carving to nie tylko sposób na udekorowanie stołów bankietowych czy restauracyjnych, ale także umiejętność ceniona na rynku pracy. Wiele hoteli i restauracji poszukuje kucharzy, którzy potrafią w atrakcyjny sposób podać dania. Dzięki takim warsztatom uczniowie zyskują przewagę konkurencyjną i mogą rozwijać swoją kreatywność. Dzięki spotkaniu z Mistrzem Świata mieli też okazję zobaczyć, jak pasja i ciężka praca prowadzą do perfekcji i sukcesu!

        • 20sty2026
        • 20sty2026
          • Szkolenie z Cyberbezpieczeństwa w ramach projektu "Dzisiaj szkoła, jutro sukces"
            • Szkolenie z Cyberbezpieczeństwa w ramach projektu "Dzisiaj szkoła, jutro sukces"

              W naszej szkole trwa szkolenie z Cyberbezpieczeństwa dla uczniów technikum informatycznego i logistycznego, mające na celu rozwój ich kompetencji zawodowych i przygotowanie do wyzwań współczesnego rynku pracy.  Inicjatywa ta realizowana jest w ramach projektu "Dzisiaj szkoła, jutro sukces". Podczas zajęć uczniowie uczą się rozpoznawania i zapobiegania zagrożeniom w sieci, ochrony danych osobowych, zabezpieczania systemów komputerowych oraz reagowania na cyberataki. Szkolenie nie tylko rozwija umiejętności techniczne, ale także zwiększa świadomość zagrożeń cyfrowych i sposobów ich unikania, co jest kluczowe zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu codziennym.

        • 20sty2026
          • Kurs baristyczny w ramach projektu "Dzisiaj szkoła, jutro sukces"
            • Kurs baristyczny w ramach projektu "Dzisiaj szkoła, jutro sukces"

              Ruszyły kolejne kursy w ramach projektu „Dzisiaj szkoła, jutro sukces” w naszej szkole! Pierwsza grupa młodzieży miała okazję wziąć udział w kursie baristycznym, który prowadził doświadczony barman i barista pan Dawid Gotowalski. To świetna okazja, by zdobyć praktyczne umiejętności w tej branży i zbliżyć się do kariery baristy!

        • 20sty2026
        • 20sty2026
          • Wirtualna strzelnica - zajęcia praktyczne
            • Wirtualna strzelnica - zajęcia praktyczne

              W miniony czwartek, na mocy porozumienia między szkołami, uczniowie klas mundurowych naszej placówki rozpoczęli cykl szkoleń strzeleckich, w ramach przedmiotu Bezpieczeństwo Narodowe. Kadeci Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie udali się do Żnina, gdzie w Zespole Szkół Technicznych mieli okazję po raz pierwszy korzystać ze Strzelnicy Wirtualnej. Po przybyciu na miejsce, uczniom został udzielony instruktaż z zakresu zasad bezpieczeństwa na strzelnicy oraz zasad bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Kadeci przed przystąpieniem do zajęć zapoznali się również z Regulaminem Strzelnicy Wirtualnej. W trakcie przeprowadzonego  przez instruktora Pana Tomasza Świtkowskiego szkolenia, uczniowie doskonalili umiejętności z zakresu podstaw celnego strzelania,  a także wykonywali strzelanie statyczne, do tarczy TS-2. Szkolenie strzeleckie z wykorzystaniem Wirtualnej Strzelnicy będzie odbywało się systematycznie, co dwa tygodnie, do końca roku szkolnego.

        • 20sty2026
          • Wielki sukces Antoniny z klasy 2TŻ - konkurs "Dziczyzna po wielkopolsku"
            • Wielki sukces Antoniny z klasy 2TŻ - konkurs "Dziczyzna po wielkopolsku"

              Wielki sukces Antoniny z klasy 2TŻ! 

              Z dumą informujemy, że nasza uczennica, Antonina, zdobyła drugie miejsce w konkursie "Dziczyzna po wielkopolsku", który odbył się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu! W konkursie wzięło udział 8 szkół z Wielkopolski, a Antonina, pod okiem pani Agaty Paszkiet, zaprezentowała wyjątkowe danie – dzikie pierogi. Zielone ciasto ze szpinakiem, a w środku farsz z dzika, podgrzybków i warzyw korzeniowych, podane z sosem żurawinowym, na bazie bulionu i wina czerwonego z lokalnej Winnicy Irena oraz chrupiącym boczkiem (równie lokalnym od Pani Doroty Slomkowskiej smaki jak dawniej) i cebulką… To prawdziwa uczta dla zmysłów! Serdecznie gratulujemy Antoninie i życzymy dalszych kulinarnych sukcesów! 

        • 20sty2026
          • Mistrzowie powiatu żnińskiego w koszykówce
            • Mistrzowie powiatu żnińskiego w koszykówce

              4 marca 2025 r. w hali sportowej przy I LO w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców szkół ponadpodstawowych. W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny: LO Żnin, ZSN Gąsawa, ZSEH Żnin oraz ZST Żnin. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, a każdy mecz składał się z czterech kwart po 8 minut. Zawodnicy z naszej szkoły, w składzie: Kacper Rymer, Kacper Olszewski, Mikołaj Musiał, Dominik Kusior, Maksymilian Szary, Maciej Osial, Dawid Gromadziński, Norbert Frasz oraz Kajetan Ruciński, nie dali szans rywalom i wygrali wszystkie spotkania, utrzymując tytuł mistrzów Powiatu zdobyty w ubiegłym roku.

              Końcowa klasyfikacja:

              I miejsce – ZSN Gąsawa

              II miejsce – ZST Żnin

              III miejsce – LO Żnin

              IV miejsce – ZSEH Żnin

              Podsumowania zawodów dokonali Powiatowy Organizator Sportu Stanisław Goclik oraz dyrektor LO w Żninie Andrzej Kurek. Puchary i dyplomy ufundowało starostwo powiatowe. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach rozgrywek!

        • 20sty2026
          • Wicemistrzynie powiatu żnińskiego w koszykówce
            • Wicemistrzynie powiatu żnińskiego w koszykówce

              3 marca 2025 r. w hali sportowej  przy I LO w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce dziewcząt szkół ponadpodstawowych. W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny: LO Żnin, ZSN Gąsawa, ZSEH Żnin oraz ZST Żnin. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", a każdy mecz trwał cztery kwarty po 5 minut. Zawodniczki  z naszej szkoły w składzie: Zuzanna Modlińska, Anna Marszalek, Zuzanna Rucińska, Laura Dypolt, Hanna Bartnikowska, Urszula Siadak, Vanessa Purol, Kinga Kiljan, Dominika Kiljan, Wiktoria Nyka, Alicja Mataczyńska walczyły o najwyższą lokatę. Ostatecznie uplasowały się na drugim stopniu podium i utrzymały tytuł wicemistrzyń z ubiegłego roku. Uroczystego podsumowania zawodów oraz wręczenia dyplomów i pucharów, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Żninie dokonał kierownik wydziału promocji  i rozwoju lokalnego starostwa powiatowego p. Artur Jakubowski. Przekazał gratulacje dla wszystkich uczestniczek życząc powodzenia w kolejnych turniejach oraz podkreślił wysoki poziom zawodów i zaangażowanie wszystkich drużyn.

              Końcowa klasyfikacja:

              I miejsce – I LO Żnin

              II miejsce – ZSN Gąsawa

              III miejsce – ZSE – H Żnin

              IV miejsce –ZST Żnin

        • 20sty2026
          • Konkurs kulinarny „Przez żołądek do serca” – Posiłek św. Walentego: Zwycięzcy w walce o smak i oryginalność
            • Konkurs kulinarny „Przez żołądek do serca” – Posiłek św. Walentego: Zwycięzcy w walce o smak i oryginalność

              W dniu 14 lutego 2025 roku, w związku z obchodami Walentynek, odbył się długo oczekiwany konkurs kulinarny „Przez żołądek do serca”, który zgromadził uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie. Wydarzenie miało na celu nie tylko świętowanie miłości, ale także rozwijanie umiejętności kulinarnych, refleksję nad zwyczajami żywieniowymi oraz promowanie zdrowego stylu życia. Konkurs, który łączył pasję gotowania z odrobiną rywalizacji, cieszył się dużym zainteresowaniem, a wyjątkowe potrawy zaskoczyły zarówno jury, jak i uczestników.

              Cele konkursu:

              Organizatorzy, w tym pani Agata Paszkiet (koordynator), zachęcali do udziału w konkursie z myślą o promowaniu tradycji kulinarnych związanych z Walentynkami, kształtowaniu umiejętności przygotowywania potraw oraz angażowaniu uczniów w życie szkoły. Wartością dodaną był aspekt zdrowego stylu życia, który stał się głównym celem konkursu – ograniczenie spożycia fast foodów i promowanie naturalnych składników.

              Wyniki konkursu:

              Do konkursu zgłosili się uczniowie oraz nauczyciele, którzy przygotowali różnorodne potrawy, nawiązujące do tematu „przez żołądek do serca”. Komisja, w składzie przewodniczącej pani Bożeny Korniluk oraz członków – pani Aleksandry Adamskiej, pani Marty Mackoś i pana Krystiana Nowaczyka – oceniła potrawy według trzech kryteriów: związku z ideą Walentynek, smaku oraz oryginalności podania. Maksymalnie można było zdobyć po 10 punktów od każdego członka komisji, czyli w sumie 40 punktów.

              Zwycięzcy konkursu:

              W kategorii uczniów:

              1. Natalia Cichańska  (potrawa numer 7)– 31 punktówNatalia, której potrawa łączyła w sobie piękno i smak, zdobyła najwyższe uznanie w kategorii uczniów, wyprzedzając rywali dzięki oryginalności podania oraz idealnie dobranym składnikom.
              2. Antonina Siadak (potrawa numer 5)– 25 punktówAntonina zaskoczyła komisję wyjątkowym połączeniem smaków i kreatywnością w prezentacji swojej potrawy. Zajęła drugie miejsce, udowadniając, że potrafi łączyć tradycję z nowoczesnością.
              3. Joanna Warchulska (potrawa numer 3) – 24 punktyJoanna, z przepyszną potrawą, znalazła się na trzecim miejscu. Swoim daniem udowodniła, że klasyczne smaki mogą zachwycać i zaskakiwać nowoczesnym podejściem do podania.

              oraz ex aequo

              Katarzyna Staniszewska (potrawa numer 9)- 24 punktyUczennica zachwyciła komisję prostotą i świeżością swojego ciasta „Owocowa Pianka”, które urzekało lekką, puszystą konsystencją oraz niepowtarzalnym, chrupiącym spodem. Harmonia smaków i perfekcyjne wykonanie sprawiły, że jej wypiek wyróżnił się spośród innych, pozostawiając niezapomniane wrażenie.

              W kategorii nauczycieli:

              1. Nikola Krynicka (potrawa numer 3 inne logo) – 24 punktyNauczycielka, która przygotowała potrawę, spełniając wszystkie kryteria, otrzymała najwyższą ocenę. Jej danie wywarło duże wrażenie dzięki połączeniu prostoty i elegancji w jednym.
              2. Katarzyna Szymańska (potrawa numer 1 inne logo)– 15 punktówDrugie miejsce zajęły Pani Katarzyna Szymańska, której danie charakteryzowało się wyjątkowo niepowtarzalnym, wytrawnym smakiem oraz prostą, ale efektowną prezentacją ex aequo z Paulina Bolewska (potrawa numer 4 inne logo)– 15 punktówPani Paulina, która zaprezentowała danie pełne smaku i słodyczy, także zdobyła 15 punktów i zajęła trzecie miejsce
              3. Marta Danelska (potrawa numer 2 inne logo)– 12 punktówPani Marta, która zaprezentowała ciasto pełne smaku i ciepłych wspomnień, także zyskała uznanie komisji, zdobywając 12 punktów i zajmując trzecie miejsce.

              Nagrody i wyróżnienia:

              Laureaci konkursu otrzymają nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale także nagrody, które miały być wręczone 19 lutego 2025 roku podczas uroczystej ceremonii (wręczenie nagród przesunięto na 21.02.2025 ze względów technicznych). Organizatorzy podkreślili, że celem konkursu było nie tylko wyłonienie zwycięzców, ale również zachęcenie do kreatywności w kuchni oraz integracja całej społeczności szkolnej.

              Podsumowanie:

              Konkurs kulinarny „Przez żołądek do serca” okazał się nie tylko doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności kulinarnych, ale również do refleksji nad tym, jak jedzenie łączy nas z tradycjami i emocjami. Uczestnicy pokazali, że gotowanie może być formą wyrażania uczuć, a wspólne tworzenie potraw to idealny sposób na celebrowanie Walentynek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałe doświadczenie!

        • 20sty2026
          • Mistrzynie powiatu w piłce siatkowej
            • Mistrzynie powiatu w piłce siatkowej

              W poniedziałek, 10 lutego 2025 roku, hala Liceum Ogólnokształcącego w Żninie stała się areną zmagań najlepszych drużyn siatkarskich szkół ponadpodstawowych z powiatu żnińskiego.

              W rywalizacji o tytuł mistrzyń powiatu wzięło udział pięć zespołów: Zespół Szkół Niepublicznych z Gąsawy, Zespół Szkół Technicznych ze Żnina, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych ze Żnina, Liceum Ogólnokształcące ze Żnina oraz Zespół Szkół Niepublicznych z Janowca Wielkopolskiego.

              Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu rozgrywano tie-break do 15 punktów.

              Wyniki spotkań

              ZSN Janowiec Wlkp. – ZST Żnin 2 : 1ZSN Gąsawa – ZSEH Żnin 2 : 0ZSN Janowiec Wlkp. – ZSN Gąsawa 0 : 2LO Żnin – ZST Żnin 2 : 0ZSN Janowiec Wlkp. – LO Żnin 2 : 1ZSEH Żnin – ZST Żnin 1 : 2ZSEH Żnin – LO Żnin 0 : 2ZST Żnin – ZSN Gąsawa 0 : 2ZSN Janowiec Wlkp. – ZSEH Żnin 2 : 0ZSN Gąsawa – LO Żnin 1 : 2

              Po zaciętych spotkaniach najlepszą drużyną okazały się siatkarki z ZSN Gąsawa, które we wszystkich rozegranych meczach straciły tylko jednego seta. Ich pewna gra zarówno w ataku, jak i w obronie pozwoliła im sięgnąć po tytuł mistrzyń powiatu.

              Skład zwycięskiej drużyny

              Alicja Mataczyńska, Wiktoria Nyka, OliwiaJędrzejczak, ZuzannaModlińska, Zuzanna Rucińska, Maja Tonder, Kinga Janowska, Nicola Filipiak

              Od początku rywalizacji zawodniczki wykazywały się wysokimi umiejętnościami technicznymi oraz doskonałą współpracą zespołową na boisku.

              Klasyfikacja końcowa

              I miejsce – ZSN Gąsawa

              II miejsce – I LO

              ŻninIII miejsce – ZSN Janowiec Wlkp.

              IV miejsce – ZST Żnin

              V miejsce – ZSEH Żnin

              Podsumowania zawodów dokonali Powiatowy Organizator Sportu Stanisław Goclik oraz dyrektor LO w Żninie Andrzej Kurek. Puchary i dyplomy ufundowało starostwo powiatowe.

              Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach rozgrywek!

      • Nasze Archiwum

        Wszystkie materiały z minionych lat są dostępne tutaj.

        PRZEJDŹ DO ARCHIWUM
      •  
         

        Szkolne inicjatywy

        Nasze projekty szkolne

        Zobacz projekty
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
    • Kontakty

  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    • brak danych