Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zespół Szkół Niepublicznych

Pożegnanie maturzystów 2022

Utworzono dnia 09.05.2022
29 kwietnia 2022 r. odbyła się niezwykła uroczystość pożegnania klas maturalnych przygotowana przez klasę III a Technikum Rolniczego i Technikum Żywienia. W apelu udział wzięli: Dyrektor Szkoły pani Aleksandra Adamska, Wicedyrektor Izabella Budzyńska, przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Hutek, zaproszeni rodzice, przedstawiciele klas. Tegoroczni absolwenci to uczniowie klas IV: Technikum Rolniczego – wychowawca p. Elżbieta Mazana; Technikum Żywienia i Technikum Hotelarskiego – wychowawca p. Elżbieta Musiał i klasy III c Liceum Ogólnokształcącego – wychowawca p. Katarzyna Szymańska.
Rangę wydarzenia podkreślała obecność sztandaru szkolnego i zachowanie ceremoniału - odśpiewanie hymnu narodowego i złożenie ślubowania.
Część artystyczną rozpoczęła przygotowana prezentacja, w której uczniowie mogli zobaczyć swoje zdjęcia z klasy pierwszej i najbardziej aktualne. Młodsi koledzy obdarowali absolwentów kwiatami i drobnymi upominkami na szczęście.
Miłym akcentem tego dnia było wystąpienie przedstawicieli klas maturalnych. W swoich przemówieniach przyznali, że w ciągu ostatnich czterech lat zdarzały się różne chwile. Były sukcesy – te małe i te wielkie, były też porażki, a nawet wagary, bo „coś z szaleństwa jest w młodości”. Dlatego dziś, kończąc szkołę, pozostają wdzięczni nauczycielom i wychowawcom za to, że wpajali im prostą prawdę: „Nie uczymy się dla szkoły, lecz dla życia”. Dziękowali za chwile wsparcia i mobilizację do pracy. Wręczając kwiaty wychowawcom dziękowali za trud i zaangażowanie w ich wychowanie. Pełne wzruszenia słowa pożegnalne, z łezką w oku, przekazały swoim podopiecznym panie wychowawczynie. Życząc mądrości życiowej na dalszą drogę. Kilka ciepłych słów do absolwentów skierowała dyrektor szkoły Aleksandra Adamska, która w swoim przemówieniu podkreśliła, że ukończenie szkoły otwiera nowy, nieznany rozdział, niezapisanej jeszcze księgi życia, czas budowania własnej, dorosłej przyszłości. Życzyła wykorzystania wiedzy na egzaminie maturalnym, którą zdobywali przez lata nauki. „Nie zapominajcie o swojej szkole, nauczycielach i wychowawcach, wracajcie wspomnieniami do naszej szkoły a jej drzwi będą dla Was zawsze otwarte” – zakończyła p. dyrektor.
W czasie uroczystości zostały rozdane nagrody wyróżniającym się uczniom oraz podziękowania dla rodziców. Następnie wychowawcy wręczyli pozostałym uczniom świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe (za wysokie wyniki w nauce, działalność społeczną oraz godne reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach), ufundowane przez Radę Rodziców.
Wszystkim maturzystom życzymy sukcesów na maturze i powodzenia w dalszym życiu.

Pożegnanie maturzystów 2022

Utworzono dnia 09.05.2022, 13:17

E-dziennik

Projekt

​​

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 59

W poprzednim tygodniu: 530

W tym miesiącu: 1731

W poprzednim miesiącu: 2210

Wszystkich: 121745

ZSN Gąsawa laureatem Orłów edukacji 2023