Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zespół Szkół Niepublicznych

AKTUALNOŚCI, strona 6:

Warsztaty filmowe i „Sztuka wyboru”

Utworzono dnia 28.06.2019

Od 6 do 10 czerwca 2019 r. uczennice klasy I LO: Martyna Jurek, Julia Hełminiak, Julia Gardocka wraz z opiekunem p. Jerzym Kałużą – Wierzchosławskim wzięły udział w warsztatach filmowych w Bydgoszczy. Organizatorami VIII edycji warsztatów i konkursu są Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Fundacja Tumult – organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage.  

czytaj dalej na temat: Warsztaty filmowe i „Sztuka wyboru”

Finał projektu „Żywimy zdrowo i ekologicznie”

Utworzono dnia 28.06.2019

6 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie odbył się finał VI edycji konkursu „Żywimy zdrowo i ekologicznie” zorganizowany przez Gąsawskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społeczno – Wychowawczych im. Jadwigi Dziubińskiej. Projekt został dofinansowany w ramach zadania publicznego Starostwa Powiatowego w Żninie z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa ekologicznego a także ze środków Stowarzyszenia. Wzięło w nim udział sześć par uczniów reprezentujących szkoły podstawowe Powiatu Żnińskiego.  

czytaj dalej na temat: Finał projektu „Żywimy zdrowo i ekologicznie”

Szkolenie „Grupa w harmonii z naturą”

Utworzono dnia 17.06.2019

5 czerwca 2019r. grupa uczniów klasy trzeciej Technikum Rolniczego w Gąsawie wraz z panią Marią Wiechetek nauczycielką przedmiotów zawodowych rolniczych uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą pt. „Grupa w harmonii z naturą”. Szkolenie przebiegało w trzech fazach. W pierwszej przedstawiono ogólne informacje na temat dyrektywy azotanowej, druga część dotyczyła obowiązków rolników z terenów objętych OSN (Obszary Szczególnego Narażenia),  

czytaj dalej na temat: Szkolenie „Grupa w harmonii z naturą”

Warsztaty makijażu.

Utworzono dnia 14.06.2019

3 czerwca 2019 r. uczennice klasy I LO o profilu wizażu i kosmetologii uczestniczyły w warsztatach makijażowych „Makijaż dzienny krok po kroku”, które przeprowadziła profesjonalna makijażystka p. Sara Otto. Podczas zajęć teoretycznych dotyczących makijażu uczestniczki m.in. analizowały typy urody, kształty twarzy oraz poznawały zasady wykonywania prawidłowego makijażu oczu, ust i brwi. 

czytaj dalej na temat: Warsztaty makijażu.

Praktyka zagraniczna.

Utworzono dnia 14.06.2019

Katarzyna Kubczak uczennica klasy III Technikum Hotelarskiego Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie w ramach praktyk zagranicznych, które oferuje szkoła wyjechała na trzy miesiące do Włoch. Miejscem praktyk jest Siena. Celem wyjazdu jest zdobywanie wiedzy, umiejętności, kwalifikacji zawodowych, praktyczna nauka języka angielskiego, a także poznanie kultury, metod i organizacji pracy tak, aby wykorzystać je w polskich realiach. Aby uczestniczyć w takich praktykach należało przebyć drogę rekrutacji, która odbyła się w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Przelot, wyżywienie i zakwaterowanie zostało pokryte przez włoskiego pracodawcę.

czytaj dalej na temat: Praktyka zagraniczna.

Wizyta przedstawicieli Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie

Utworzono dnia 12.06.2019

24 maja z inicjatywy pani Józefy Błajet w naszej szkole odbyło się posiedzenie Komisji ds. oświaty , doradztwa, ekologii i bhp Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej z udziałem Dyrektora Biura pana Pawła Wienconka. Członkowie Komisji przybyli z różnych stron naszego województwa. Z przedstawicielami Izby Rolniczej spotkali się: Prezes Stowarzyszenia Izabella Budzyńska, dyrektor szkoły Aleksandra Adamska, kierownik szkolenia praktycznego pani Bożena Korniluk, nauczyciele przedmiotów rolniczych oraz przedstawiciele SU. Goście obejrzeli prezentację o funkcjonowaniu Technikum Rolniczego w naszej szkole. Następnie wysłuchali wypowiedzi dyrektora szkoły na temat kształcenia zawodowego na kierunkach rolniczych w szkole niepublicznej.  

czytaj dalej na temat: Wizyta przedstawicieli Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie

Szkolenie z Deltą.

Utworzono dnia 12.06.2019

27 maja 2019 r. uczniowie klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego o profilu sportowo – obronnym odbyli praktyczne szkolenie z zakresu samoobrony oraz wysłuchali wykładu na temat ochrony osób i mienia, wyszkolenia strzeleckiego, usług detektywistycznych, zabezpieczenia imprez masowych oraz szkolenia z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa dla instytucji i osób prywatnych. Szkolenie przeprowadził pan Tomasz Wachowiak z firmy DELTA.

XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Utworzono dnia 12.06.2019

Agata Plewa uczennica klasy III ZSZ w dniu 22 maja 2019 r.w Warszawie reprezentowała Kujawsko - Pomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych.

IV Mistrzostwa Klas Mundurowych.

Utworzono dnia 26.05.2019

21 maja 2019 r. nauczyciele z Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie zorganizowali IV Mistrzostwa Klas Mundurowych. Jest to od 2016 r. cykliczna impreza, która odbywa się pod hasłem „Sprawny jak Policjant, Żołnierz, Strażak” dofinansowana w ramach zadania publicznego Starostwa Powiatowego w Żninie z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz dzięki środkom finansowym Gąsawskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społeczno-Wychowawczych im. Jadwigi Dziubińskiej. Honorowy patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Gąsawa Błażej Łabędzki.  

czytaj dalej na temat: IV Mistrzostwa Klas Mundurowych.

„Przedsiębiorczość- innowacyjność – obronność – współczesne filary bezpieczeństwa państwa”

Utworzono dnia 26.05.2019

Na zaproszenie Rektora Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy dyrektor szkoły A. Adamska, ppłk K. Baciak oraz uczniowie kl. I i II LO o profilu sportowo – obronnym uczestniczyli w konferencji poświęconej bezpieczeństwu państwa. Wydarzenie to zostało zorganizowane dla uczczenia 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 20 – lecia wstąpienia Polski do NATO i 15 –lecia wstąpienia Polski do UE.  

czytaj dalej na temat: „Przedsiębiorczość- innowacyjność – obronność – współczesne filary bezpieczeństwa państwa”

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 3

W poprzednim tygodniu: 455

W tym miesiącu: 1332

W poprzednim miesiącu: 1122

Wszystkich: 27812