Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zespół Szkół Niepublicznych

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Wicemistrzynie województwa w unihokeju.

Utworzono dnia 16.12.2018

6 grudnia 2018 r. w hali sportowej w Gąsawie odbył się Finał Wojewódzki Kujawsko- Pomorskiej Licealiady w Unihokeju w kategorii dziewcząt. Zawody zorganizowane zostały przez Szkolny Związek Sportowy województwa kujawsko-pomorskiego. Gospodarzem tegorocznych rozgrywek był ZSN w Gąsawie, a honorowy patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Gąsawa Pan Błażej Łabędzki. Do finału dziewcząt zakwalifikowało się pięć zespołów z: I LO w Żninie, Zespołu Szkół Niepublicznych z Gąsawy, VI LO w Bydgoszczy, VIII LO w Bydgoszczy i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy.  

czytaj dalej na temat: Wicemistrzynie województwa w unihokeju.

Mistrzynie Powiatu w Piłce Ręcznej.

Utworzono dnia 18.11.2018

13 listopada 2018 r. w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej dziewcząt organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Żnińskiego. Drużyna z ZSN w Gąsawie w składzie: Aleksandra Pituła, Kinga Rąbkowska, Julia Pracka, Paulina Płocińska, Aleksandra Buzalska, Martyna Lewandowska, Anna Piątkowska, Agata Wiśniewska, Paulina Zakaszewska. 

czytaj dalej na temat: Mistrzynie Powiatu w Piłce Ręcznej.

Spotkanie z rodzicami.

Utworzono dnia 13.11.2018

Zebranie z rodzicami dla wszystkich klas
15 listopada 2018 r. o godz. 16:30.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z rodzicami.

Jak smakuje niepodległość?

Utworzono dnia 12.11.2018

Z okazji przypadającego na 16 października Światowego Dnia Żywności w naszej szkole odbyła się degustacja potraw. Opisane przez młodzież potrawy sprzed stu lat przybliżyły tradycje kulinarne tamtych czasów. Społeczność szkolna mogła skosztować dania wzorowanego na ówczesnej kuchni: kaszy hreczanej zasmażanej z różnemi zmianami.  

czytaj dalej na temat: Jak smakuje niepodległość?

Leśna Aleja Niepodległości.

Utworzono dnia 05.11.2018

12 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Nadleśnictwo w Gołąbkach na uroczystość sadzenia Leśnej Alei Niepodległości nad jeziorem Rogowskim. Tym samym włączyliśmy się w ogólnokrajowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasze drzewo otrzymało numer 51 , posadzili je uczniowie klasy II TR wraz z pedagogiem panem Jerzym Kałużą – Wierzchosławskim.

czytaj dalej na temat: Leśna Aleja Niepodległości.

Ślubowanie klas pierwszych.

Utworzono dnia 25.10.2018

16 października 2018 roku to dzień szczególny dla uczniów klas pierwszych, gdyż tego właśnie dnia ślubowali uroczyście sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, dbać o kulturę osobistą i kulturę słowa, szanować nauczycieli, koleżanki i kolegów oraz godnie reprezentować swoją szkołę – Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie. Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury „Stodoła”, do której przybyli licznie zaproszeni goście.  

czytaj dalej na temat: Ślubowanie klas pierwszych.

Dzień Edukacji Narodowej.

Utworzono dnia 21.10.2018

12 października 2018 roku cała społeczność szkolna ZSN w Gąsawie zebrała się w Gminnym Centrum Kultury „Stodoła”, by świętować Dzień Edukacji Narodowej. O piękną oprawę zadbały uczennice klasy II NTH wraz z wychowawczynią p. Grażyną Iwanek. Ten wyjątkowy dzień uczniowie uświetnili recytując okolicznościowe wiersze oraz przyznając wszystkim nauczycielom dyplomy określające charakterystyczne typy osobowości. Całość spotkania utrzymana była w pogodnej, humorystycznej atmosferze, a każda z nominacji nagradzana była gromkimi oklaskami. 

czytaj dalej na temat: Dzień Edukacji Narodowej.

Zawody sportowo – historyczne ”Biegu Zesłańca” w Toruniu.

Utworzono dnia 21.10.2018

W dniu od 14 września 2018 roku uczniowie NLO uczestniczyli w drugiej edycji zawodów sportowo – historycznych” Bieg Zesłańca - 2”. Przedsięwzięcie było realizowane na BARBARCE- miejscu kaźni ludności zamieszkujących tereny Pomorza w początkowym okresie II wojny światowej. Opiekun grupy ppłk rez. Kazimierz BACIAK. Celem tych zawodów było doskonalenie sprawności bojowej i odporności psychicznej uczniów podczas rywalizacji oraz podniesienie poziomu wiedzy o miejscach martyrologii w regionie oraz kaźni i zesłania Polaków na terenach byłego ZSRR. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów, Związek Sybiraków oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego. 

czytaj dalej na temat: Zawody sportowo – historyczne ”Biegu Zesłańca” w Toruniu.

Zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkiety 2018”.

Utworzono dnia 14.10.2018

W dniu 13 września 2018 roku uczniowie NLO uczestniczyli w zawodach strzeleckich „ O Srebrne Muszkiety”. Przedsięwzięcie było realizowane przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy we współpracy z CWZS „Zawisza” – Klubem Strzeleckim w Bydgoszczy. Opiekun grupy ppłk rez. Kazimierz BACIAK.  Celem zawodów było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy dotyczącej zagadnień obronności kraju, podnoszenie sprawności fizycznej oraz rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności w strzelectwie sportowym. 
 

czytaj dalej na temat: Zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkiety 2018”.

Wycieczka do teatru.

Utworzono dnia 07.10.2018

Mając na względzie wszechstronny rozwój osobowości uczniów, oraz uwrażliwienie ich na odbiór słowa mówionego na scenie, nauczycielki języka angielskiego p. Kamila Grabianowska i p. Elżbieta Musiał zorganizowały 1 października 2018 r. dla młodzieży klas IV Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wycieczkę do kinoteatru „Adria” na spektakl w języku angielsku pt. Pygmalion”. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z literaturą angielską, wykorzystanie zdobytych wiadomości i umiejętności w praktyce.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do teatru.

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 431

W tym miesiącu: 1129

W poprzednim miesiącu: 800

Wszystkich: 8453